نکات مهم هنگام سفارش سونای خشک پیش ساخته

بدست آوردن ابعاد سونای شما است . اگر سونای شما بدون دیواره است به شما پیشنهاد یک سونای پیش ساخته را میدهیم . اگز اتاقی را برای سونا در نظر دارید فقط کافیست ابعاد را بدست آورید . برای بدست آوردن ابعاد دور تا دور محل مورد نظر را متر  کنید و ارتفاع را بر حسب یک سونای استاندارد یعنی 220 سانتی متر بگیرید حال جمع دیواره ضرب در ارتفاع مساوی با مساحت دیوار های سونا . این رقم را با مساحت سقف که جمع کنید متراژ لمبه کوبی سونای خود را بدست آورده اید .

قدم دوم : معین کنید گرمایش سونای شما از چه سیستمی مهیا شود ، برق یا گاز .

کوره گازی به دودکش و فضایی در حدود یک متر مربع برای مشعل نیاز دارد .

حتما زیر تخت سونا رادیاتور و کف سونا را گرمایش از کف کارکنید .

قدم سوم : جایگاه تخت و فرم سکو هارا مشخص کنید .

هیتر یا کوره سونا در کدام قسمت قرار میگیرد

قدم چهارم تهیه لوازم سونا :

چوب : تهیه چوب را به یک کارشناس چوب شناس بسپارید ، چوب سونا بهتر است کاج باشد . زیرا چوب کاج باعث سوختگی بدن نمیشود و هنگام داغ شدن بوی خوبی از آن متساعد میشود . در کشور های دیگر از چوب صنوبر نیز استفاده میکنند .

عایق سونا : بر خلاف تصور بعضی از دوستان ، عایق پلاستوفوم یک عایق حرارتی نیست ، عایق  پشم شیشه یا پشم سنگ با پلاستوفوم فشرده بصورت ساندویچ پنل با چسب مخصوص برای سونا مناسب است .

هیتر سونا : هیتر سونا باید از استیل با درصد نیکل بالا ساخته شده باشد . در غیر اینصورت بعد از مدتی احتمال آتش سوزی بسیار بالا است . هیتر های هلو به شرط اصل بودن آن مناسب سونا است . ( ساخت فنلاند )

تابلو برق سونا : تابلو برق سونا از 50 هزار تومان دربازار یافت میشود تا یک میلیون تومان . یک تابلو برق سونا باید به لوازم زیر مجهز باشد .

کلید سه فاز هیتر ، ترمینال با آمپر محاسبه شده ، کلید روشنایی ، ترموستات دوزمانه با پورت اضافه و ضمانت نامه معتبر ، کنتاکتور مناسب ،کلید قطع هیتر ، کلید امرجنسی ، آلارم خطر ، ارت ساختمان به ارت هیتر ، محافظ جان ، فیوز ، چراغ سیگنال برق ورودی ، کلید سیگنال هیتر ، کلید سیگنال روشنایی ،این تابلو یک تابلو معمولی است

تابلو استاندارد علاوه بر تنظیم حرارت داخل سونا ، حرارت المنت ها را نیز کنترل میکند ، سیستم آتشنشانی ، و...

برق سونا ، برق صنعتی است و نباید افراد غیر متخصص مجری انجام آن شوند . کوچکترین اشتباه یک عمر پشیمانی به همراه دارد .

رنگ سونا : رنگ سونا باید درمقابل حرارت بالای 50 درجه مقاوم باشد و علاوه بر این از چوب دربرابر رطوبت محافظت کند  . ما برای سونا از رنگ دیوتول ساخت کشور سوئیس استفاده میکنیم .

ساخت سونای خشک : بسیار مهم است کسی که سونا را میسازد از مکانیزم سونا با اطلاع باشد . زیرا عملا عایق بندی ، برق کاری و رنگکاری بعهده یک نفر است .

انواع سونا از نظر شکا ظاهر :

ادامه دارد....

/ 0 نظر / 158 بازدید